N-trophy je mezioborová soutěž, kterou organizuje JCMM. Soutěž se skládá z domácího (kvalifikačního) kola, jehož podstatou je odevzdání řršení 4 úloh: úlohy z logiky, fyziky, chemie a biologie, a vyšších kol, kde soutěžící řeší experimentální úlohy na vědeckých pracovištích.

N-trophy jsem se účastnil v letech 2013 a 2014 (n-trophy^3^, n-trophy^4^) v týmu JuTeJa spolu s Terkou Kadlecovou a Julčou Přikrylovou a v roce 2015 (n-trophy^5^) v týmu Maxwellovo stříbrné kladivo spolu s Terkou Kadlecovou a Evčou Faltýnkovou. Rád bych zde prezentoval naše řešení domácích kol.

N-trophy^5^

S Terkou a nově s Evčou Faltýnkovou (Julča odmaturovala…) jsme se účastnili 5. ročníku v týmu Maxwellovo stříbrné kladivo. V kvalifikaci jsme obsadili první místo z celkem 150 registrovaných týmů, ve finále jsme obsadili 4. místo.

Naše řešení domácího kola jsou k dispozici.

N-trophy^4^

Ročník 2014 pro nás byl úspešný v domácím kole (byli jsme první z 278 přihlášených týmu), naopak v krajském kole, do kterého jsme logicky postoupili, jsme pohořeli (skončili jsme 11. z 12 soutěžících týmů).

Naše řešení domácího kola jsou k dispozici.

N-trophy^3^

V ročníku 2013 jsme se úspěšně probojovali do finále a skončili na 4. místě z celkového počtu 16 týmů.

Naše řešení domácího kola jsou k dispozici