Diversity je mezinárodní soutěž v programování robotů, které jsem se zúčastnil v týmu “The Awesome” v roce 2013. Právě v roce 2013 Diversity poprvé expandovala za hranice Polska (po mnohaleté tradici v Polsku) do České republiky.

Jako jediný tým z České republiky jsme v tomto roce postoupili do mezinárodního finále v Motorola Solutions v Krakowě. Naše mladé strategie proti zkušeným polským týmům bohužel neuspěly a tak jediné, co jsme si odnesli, bylo vítězství ve vedlejší kategorii - tvorba prezentačního filmu týmu, což považuji za nemalý úspěch vzhledem k tomu, že náš (český) byl vybrán jako vítězný samotnými polskými týmy.

V týmu “The Awesome” jsem byl hlavní programátor, konstruktér a střihač videa. Zdrojové kódy našich kvalifikačních strategií zde nezveřejním zejména proto, že to byly právě tyto strategie, které nás dostaly do kola mezinárodního. Strategie, kterou jsme použili do robota MAOR-12T v mezinárodním kole, je k dispozici na GitHubu.

Rád bych zde také představil prezentační video našeho týmu, nad kterým jsem jako stříhač a režiser strávil pár desítek hodin času.