Nachlazen, ale těším se…

Po delší době jsem dnes opět zachrchlal, což mě vůbec netěší; hloupé nemoci! Mamka s taťkou doma řežou krocana, který váží víc, než moje sestra Verča (sestra 15 kg, krocan 19 kg )… 😀 a dnešní písemku s deskriptívy jsem zvládl díky tomu, že mi Lukáš vysvětlil celou látku během jedné minuty. Z toho plyne krásné ponaučení pro příště:

Nejdřív holky, pak škola. I tak bude vše fungovat!

Původní plán totiž byl učit se deskriptívu v poledne, při cestě do školy (jako idiot jsem si nechal pomůcky doma, v poledne jel domů a pak zase do školy…), ale pak jsem tak nějak… na zastávce potkal veselou Kačku. Veselou především proto, že “jí odpadly 2 hodiny a valí do města kupovat židli”. Když si představím kupování židle v naší rodině, vypadalo by to asi následovně:

  • taťka: “Honzo, přines svinovací metr. Zdá se mi, že ty nohy nejsou v pravidelném čtverci.”

…. což je samozřejmě správný přístup (v případě, že židle má být dokonale symetrická).

To mi přes vláčky připomíná to, že bych měl shánět Vánoční dárky…. pro někoho jiného, než pro sebe (ty už naštěstí mám, hurá! 🙂 ).

Asi začínám chápat, proč si McFee připravuje témata na schůzky s holkama, o kterých se s nima může bavit, když bude stát konverzace. Na světe totiž existují (bohužel) i normální lidi, kterým si člověk jednoduše nemůže ztěžovat, že v matice moc počítáme a děláme málo důkazů. Do takové konverzace je pak ideální přidat ještě nějaký “zábavný důkaz”, pak je onen produktor v očích nebohého příjemce úplně mrtvý. ještě, že se znám s ulítlími lidmi alespoň tak, jako je Kačka (stále váhám, jak moc ji baví matematika), a že si můžeme navzájem vyprávět nerdské vtipy. Jste bezva, mí kamarádi :-).

A abych se konečně dostal k tomu, na co se těším: těším se na zítřejší pečení fraktálových sušenek (pšššt, neříkat Lucce!), na které mj. přijde sestřička Domča, Maky a Ron. Nakoupím suroviny na těsto a bude zábava. Především s mojí perverzní sestrou… dovedu si představit, co s toho těsta bude vyrábět.

Abych citoval Rona, který “to s Domčou domlouval”, patrně pro to, aby se vymluvil ze své role kuchaře (komu by se chtělo pomáhat Horynovi brzo, když Maky přijde až později). V konverzaci pak padaly zajímavé věty ve stylu DRO jako například

Ron: No co se zítřka týče: už jsem dal Domče instrukce, jak tě má uspokojit, abys nás nechtěl škrtit.

Uvidíme, kdo koho bude škrtit… že, sestři?

Nachlazen, ale těším se…