Když vás Los Karlos předchází

Mám rád přednáškové noci. Obzvášťe teď na vysoké, když se člověk se středoškoláky potkává málo, se jedná o vítané zpříjemnění víkendu. Na jedné takové jsem byl v noci z pátku na sobotu, v Krnově, na OP-NOCi.

Jak člověk stárne, tak zná stále méně a méně lidí. Pro někoho to může být depresivní, já v tom ale vidím dobrou příležitost se seznámit s novými lidmi zajímavým způsobem.

A přesně něco takového se stalo. Bylo nás asi pět, kteří jsme se bavili o tom, že jsme vlastně všichni ŠMFáci, že všem se strašně líbila Letní, že mně se víc líbila Zimní a že to bylo hlavně kvůli tomu, že mám rád spánek. Je to pravda, mám rád spánek a nesnáším, když spím na zajímavé přednášce. Bavili jsme se tak o tom, že při organizaci K-SCUKu máme tvrdé limity na to, kolik mají účastníci naspat a že je zcela záměrně neničíme nedostatkem spánku. A to je podle mě správně, protože zážitková akce není o nedostatku spánku, ale o skvělých zážitcích (že Martine?). Jak jsme se tak bavili, že vlastně orguji K-SCUK, jedna slečna (říkáš si: „už to začíná“, ale nemáš pravdu; na to mám jiné lidi :P) vyřkla: „A kdo ty vlastně jsi?“ Následovala scénka jako z Bondovky: „Honza, Honza Horáček“. „Cože, ty jsi ten Honza Horáček?“ tázala se mě upjatě slečna. Už jsem se smířil s tím, že časy, kdy mě má pověst předcházela, skončily s mým opuštěním Vídeňky, proto mě zajímalo, čím jsem si takovou známost vysloužil.

Ten Honza s Losem Karlosem?

A bylo to na světě. Jak je to doprkvančič možné? Všechny ty akce na světě, na kterých jsem byl, všichni ti lidé, které jsem poznal, a ta hlavní věc, která po mně zůstane, je Los Karlos. Není to fascinující? Jeden jediný nápad skupiny 4 ulítlých kamarádů, asi 2 dny na přípravu a vznikne z toho něco, o čem účastnici povídají svým kamarádům a kamarádkám víc, než o programu od orgů.

A teď se vžijte do role orga. Připravíte úžasnou akci, máte drama, máte příběh, máte úžasné přednášející, máte dobré nápady a máte um to zvládnout. A doufáte, že si z toho účastníci odnesou vaše hluboké poenty… A někdo vás prostě vytrolí. Tak radikálně vytrolí, že to změní úplně celou akci. Ale není to změna ke špatnému, spíš takové zpestření! Změní to ale to jediné, co si účastníci z akce odnesou. Panebože, jak je tohle sakra možný? 2 dny, hloupé 2 dny! A kolik na to měli orgové? Asi tak 4 měsíce. Podle mě zázrak.

Zázraky se prostě dějí. Vzpomínám si, jak jsme se jako orgové K-SCUKu 2016 báli trollů. Protože K-SCUK prostě nemá trollící tradici a spousta účastníků nepozná, kdy toho mají nechat. A byl to jeden z důvodů, proč se stalo co se stalo. A tady přichází můj malý zázrak, moje malá změna: já chci dalšího Lose Karlose! Chci! Moc! Ať už se stane cokoliv, je nás sakra 15 orgů na 25 účastníků. Zapojme fantazii tak, jako oni!

Když vás Los Karlos předchází

5 thoughts on “Když vás Los Karlos předchází

    1. Honza Horáček says:

      Navrhuji do organizace zapojit Pufa, ono to pak přijde samo 😛

  1. Marky says:

    Ach ta nostalgie 😀 Pevně ale věřím, že se ještě pozvedne sláva DRONu a ten vytvoří něco ještě většího a epičtějšího, než je Los Karlos!

Comments are closed.