Spoiler alert: blog o ničem

Na šifrovačce

Kamarádi, představte si to, za posledních 2.5 měsíce se sice událo mnoho věcí, ale nic doopravdy zajímavého.

Kupříkladu jsem by na Letní ŠMF. ŠMF jsem trochu přecenil a měl očekávání, která se naplnila řekněme z 80 %, pokud si mám vytáhnout číslo víte odkud. Zažil jsem spoustu skvělých zážitků, o kterých bohužel nemůžu mluvit (top-secret), na druhou stranu mě orgové jednou dost naštvali a obecně mě docela štve, že se tam moc nespí. Já na Letní spal strašně moc, skoro vůbec jsem se neúčastnil společenského programu, ale to bylo především proto, že jsem hloupě spadl na nohu a pak měl ještě hloupější rýmu. Ono se to řekne rýma, rýmička, nemoc pro třasořitky, ale je to tak otravné! Člověk nemůže pořádně mluvit. A to, jestli mě znáte, je dost velký problém. Na úvodní fotce jdeme s holkama v 5:48 ráno kolem Bratříkova na jedno z posledních stanovišť šifrovačky, kterou jsme díky mé hlouposti ale stejně nedošli. Alespoň jsme byli první… Fotografie je to úplně obyčejná, ale mně se líbí, že vyjadřuje nadšení a zároveň vyčerpání. Osobní zážitek to ještě umocňuje. Teď si vzpomínám na Terku (ta slečna v černém), kterou jsem prostě brával za ruku, abychom udrželi tempo… achjo, já jsem ale tyran. Prostě zážitek.

Teď bych se měl dokopat vyplnit ŠMFí ankety, ale stále přemýšlím, co tam chci vlastně napsat. Nejspíš napíši nějaký hezký dopis, než abych vyplňoval text do těch prefabrikovaných formulářů na webu. Snad si to nějak hezky rozmyslím, pokud…

nebudu celý den myslet jen na vláčky, což je přesně to, co dělám. Máme za sebou dvě výstavy (na MendelU a v Nedvědici), na které jsem vynaložil poměrně hodně sil. Jsem rád, že jsou za mnou, že si na TTčku snad i něco koupíme, přesto už druhý den celý den sedím u počítače a přemýšlím a kódím. Jak jsem psal, věcí se děje hodně, určitě bych neřekl, že moje hlava odpočívá, ale pochybuji, že tady někoho zajímá rozdělení úseků autobloků do sekcí a zodpovědnosti jednotlivých traťových úseků. Jakkoliv může znít předchozí snůška slov prapodivně, je to věc, kterou jsem chtěl dlouho vyřešit a teď už jsem to snad promyslel tak, abych to mohl zkusit naprogramovat (po několika letech, hurá 🙂 ). Uvidíme, jestli z té popsané tabule vzejde něco smysluplného.

Krom toho máme rozloženou modulovku (z Nedvědice ji zatím nikdo nesložil), tak ji budeme skládat, natírat, tatínek chce něco opravovat…. prostě zábavička.

Po třech týdnech jsem se včera konečně viděl s Domčou, což bylo o to božejší, že jsme šli s DRONem na koncert Poletíme. Prostě super-hyper-ideální událost. Mimo to se mi povedlo Domču přifařit na naši rodinnou dovolenou (jedeme do Tater), tak se těším, až budeme celý den jezdit električkama :P.

A je vedro a mám na stole spoustu součástek k osazení a měl bych si registrovat předměty v ISu (hurá, mám login do ISu MU!) a venku štěkají psi a pískají kočky a na ŠMFku jsme měli divadlo o kočkách a Domča je kočka a Štětináč a Stínadla a CNC vrtáky a výroba DPS na klubovním CNC a Michal, který mi vrátil eulera, který teď bezprizorně stojí v žehlírně, a praní věcí na ŠMFku a nové trolejbusy v Brně a polofunkční fail2ban (je to opravdu legrační) a LTPčko, na které se strašně moc těším kvůli kamarádům a Domči, a přejezd z Tater na LTP v jeden den a McFeeho kino a McFeeho focení a McFeeho odvoz domů a pocit, že moje čeština se horší každým dnem, a tak trochu ztráta kontaktu se společností a tak trochu hádání se v klubu o peníze a overGrive pro linux (konečně!) a chození po půlnoční terase s myšlenkami na to, jestli to řešení autobloku, které mám teoreticky navrhnuté, bude fungovat i v praxi a prostě všechno…

Prostě moc věcí, ale žádné zajímavé. Ale co, zítra je taky sinusoida 🙂 Juch!

Spoiler alert: blog o ničem